Історія Квітневої філії Комунального закладу «Близнюківський ліцей Близнюківської районної ради Харківської області»

У 1926 році розпочала свою благородну освітянську діяльність наша сільська школа. У невеликому приміщенні на вулиці, що зараз має назву Широка, була відкрита початкова (чотирикласна) школа. Саме тут вчилися читати і писати наші односельці старшого покоління, ті, на чию долю випали найтяжчі випробування тієї складної епохи.

1941 рік приніс сльози і горе на нашу землю. Шість разів село опинялося у центрі кривавого протистояння нашого народу фашистській навалі. Відступаючи, вороги спалили село, згоріла й школа.

Після війни школу було реорганізовано в семирічну, і працювала вона у двох сільських хатах, розташованих на вулиці, що сьогодні має назву Жовтнева.

Дуже важкими були повоєнні роки. Та наші земляки розуміли: найважливіше – це щасливе дитинство маленьких петрівчан, їх здоров’я і якісна освіта.

У 1949 році вся сільська громада взялася за будівництво нового шкільного приміщення. А 1951 року просторі, світлі класи гостинно відчинили двері для своїх учнів. Ця будівля існує й сьогодні – це колишній дитячий садок.

Минали роки, росло село. Дітей шкільного віку ставало дедалі більше. Виникла потреба будувати нову школу.

1963 року учні та вчителі Кіровської 8-річної школи святкували новосілля.

У 1990 році 8-річну школу було реорганізовано в середню.

2016 році створено філію шляхом ліквідації юридичної особи Кіровської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та приєднання до Близнюківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Близнюківської районної ради Харківської області на підставі рішення Х позачергової сесії VІІ скликання Близнюківської районної ради ві 24 червня 2016 року №225- VІІ «Про створення Близнюківського освітнього округу Близнюківського району Харківської області» та перейменуванням Кіровської філії Близнюківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Близнюківської районної ради Харківської області згідно рішення ХІІІ сесії VІІ скликання Близнюківської районної ради від 15 грудня 2016 року №309- VІІ «Про перейменування Кіровської філії Близнюківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Близнюківської районної ради Харківської області» на Квітневу філію Близнюківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Близнюківської районної ради Харківської області.

Багато змінилося за ці роки, та незмінним залишається одне: кожного року школа з любов’ю зустрічає нових учнів, збагачує їх знаннями, прививає найважливіші духовні цінності – добро, людяність, порядність – і зі світлим сумом виряджає випускників у доросле життя.

Кiлькiсть переглядiв: 237

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.